Bitcoin Madencileri Sıkıntıyla Karşı Karşıya! Bitcoin Üretim Maliyeti Kaç Dolar?

Hack Forum

Administrator
Yönetici
Tepki
8

Bitcoin Artık Üretim Maliyetini Karşılamıyor!​

Bitcoin madencileri, FTX’in çöküşünün ardından Bitcoin fiyatı ani düşüşler gerçekleştirdi. Bitcoin fiyatının düşmesi, Bitcoin üreticilerini zarara uğratmaya başladı. İstatistiklere göre, bitcoin’in ortalama üretim maliyetinin, bitcoin’in spot piyasa borsalarında kaydedilen USD değerinden çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Elde edilen veriler Pazar günü, Bitcoin zorluğunun 764.064 blok yüksekliğinde %0,51 arttığını ve artışın zorluğu 36,95 trilyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı bildirildi. Bu zorluk geçişinden sonra, veriler genel hashrate’in saniyede 317 exahash’tan (EH/s) 233 EH/s’ye düştüğünü gösteriyor.

Alınan bilgilere göre hashrate şu anda 250.59 EH/s’de seviyesinde seyrediyor. Aynı zamanda, FTX çöktükten ve iflas açıklamasından sonra Bitcoin ciddi derecede düşüş yaşadı.

Bitcoin Üretim Maliyeti Kaç Dolar?​

Güncel istatistiklere göre,
Linki Görmek için Lütfen
üretim maliyetinin BTC’nin mevcut USD (Dolar) spot piyasa değerinden çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. kaydedilen verilere göre, şuanda ortalama madencilik maliyetinin 19.662 $ olduğunu, BTC’nin USD değerinin birim başına 16.120 ABD doları olarak kaydedildiğini gösteriyor.

Bitcoin-Madencileri-BTC-Uretim-Maliyeti-Spot-Piyasa-Degerinin-Cok-Uzerinde.jpg

22 Kasım 2022 tarihli istatistikler.
İstatistiklere göre, bitcoin fiyatının BTC üretim maliyetine kıyasla 6 Ekim 2022’den itibaren en düşük seviyede olduğu gözlemleniyor.

Ek olarak verilere göre, “Madencilik maliyetleri bitcoin’in piyasa değerinden düşük olduğunda, daha fazla madenci üretim yapmak için katılacak” diyor.

Devamı:
Linki Görmek için Lütfen

Kaynak :