Dijital Öğrenme

Hack Forum

Administrator
Yönetici
Tepki
8
Dünyada artık anlayışının ne kadar yaygın olduğu göz ardı edilemez. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde, eğitimin yüzünün nasıl değiştiğini gözlemleyebiliriz. Çeşitli inovasyonların eğitim hayatına girmesiyle birlikte, çalışma şekillerinin ne kadar farklı hale geldiği yadsınamaz bir gerçektir. Çevrimiçi eğitim denildiğinde çok hızlı bir etkileşim ağına sahip olunduğuna, her gün şahit olabilme imkanımız mutlaka vardır.
Dijital çağın getirilerinin eğitime yansımaları, öğrencilerin ders çalışma stillerini büyük oranda değiştirmiş durumdadır. Artık bulunduğumuz her yerden, istediğimiz alandaki eğitime kısa süre içinde ulaşabilmekteyiz. Dijital öğrenmenin, öğrencilerin yanı sıra öğretmenlere de ne kadar fayda sağladığı aşikardır. Geleneksel sınıf anlayışının bu hızla değişmesi, sac ayağının üçüncüsü olan ebeveynlerin hayatını aynı şekilde değiştirmektedir.
Dijital Öğrenmede Hibrit Eğitimin Avantajları
Geleceğin eğitim modellerinden biri de olarak gösterilebilmektedir. Hayatın akışına hızla adapte olurken, harmanlanmış olarak ifade edebileceğimiz eğitim anlayışını, son dönemde görebilmekteyiz. Birden fazla eğitim modelinin birlikte yürütüldüğü eğitim anlayışında, farklı eğitim tarzlarının üstün sayılan özellikleri kullanılmaktadır. Online ve yüz yüze eğitimin bir arada olduğu hibrit sistem, teknolojik gelişmeler sayesinde herkese eşit olarak verilen dersler açısından önemli hale gelmeye başlamaktadır.
Dijital eğitimin bir yönü olarak görülebilecek bu karışık modelde, kişiler kendi öğrenme becerileriyle, eğitimlerine devam edebilmektedir. Zamanlama yönünden büyük bir rahatlık sağlamasıyla, zaman kaybının önüne geçmektedir. Zaman ve mekan konusunda esneklik avantajıyla, ileriki yılların gözde eğitim modeli olabilir diye düşünülmektedir. Edtech Türkiye sayfamızdan, tüm bunlarla ilgili yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
Kaynak :