Nahl 77

Hack Forum

Administrator
Yönetici
Tepki
8
Selamün aleyküm din kardeşlerim ve bu dine merak salmış Allah ımın kulları.
Ben alaylı bir bilim meraklısıyım. Adım Ümit. Kur an meali okumak en sevdiğim şeylerin başında geliyor. Yaşım 45 ve bu güne kadar okumadığım meal kalmadı sayılır Allah ın izni ile. Şükürler olsun ki Yüce Allah ım bana böyle bir merak vermiş. Meal okurken okuduğum ayetleri bilim ile ilişkilendirmeyi ayette ne denilmeknistendiğini saatlerce, günlerce bazen aylarca düşünüyorum bazen anlamak yılları bile bulabiliyor. Bu benim en büyük zevkim. Yine bu ayetlerden birini düşünürken bir foruma üye olup orada da paylaşma isteği uyandı. İslami forumlar yazdığımda ilk karşıma çıkan bu siteye biraz incelemeden ve kuralları da okuduktan sonra yine içimde uyanan, bu forumun doğru bir yer olduğu hissi ve artık bildiklerimi paylaşmak ve bilgi açlığı ile kayıt oldum. Tekrardan Allah ın selamı üzerinize olsun.
Kısa bir kendimi tanıtma aşamasından sonra merak ettiğim ayet meali ne döneyim...
Nahl Suresinin 77. Ayeti;
Kıyametin bir göz kırpma zamanı kadar hatta bundan daha az bir zamanda olup biteceği yazıyor.
Sizce bu durum nasıl bir şey olursa bu kadar kısa sürer?
Dünya ya meteor çarpsa bu kadar kısa olacağını zannetmiyorum.
Allah her şeyi en iyi bilendir. Ama Allah'ın affına da sığınarak bu konuda düşüncelerinizi almak isterim.
Saygı ve sevgilerimle...