WhatsApp Sohbetlerini Telegram'a aktarma

Hack Forum

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
508,076
Tepki
8
Puan
38
WhatsApp'ın gizlilik politikasını değiştirmesi tüm dünyada olay olmuş ve kullanıcılar alternatif mesajlaşama uygulamalarına yönelmişti. Bu süreçte kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşayan Telegram, kullanıcılarının karşısına yeni özellikler ile çıkmaya başladı. Bugün gelen güncelleme ile Telegram WhatsApp sohbet geçmişini aktarma özelliğine kavuştu. Peki, WhatsApp'taki sohbetlerinizi Telegram'a nasıl aktaracaksınız?

Öncelikle Telegram uygulamasını App Store veya Play Store üzerinden güncellemeniz gerekiyor. Güncelleme işleminden sonra aşağıdaki adımları izleyerek WhatsApp'taki sohbetlerinizi şık diye Telegram'a eksiksiz bir şekilde aktarabilirsiniz.
1. Adım: iPhone veya Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.

2. Adım:WhatsApp uygulamasından Telegram’a taşımak istediğiniz sohbeti açın.

3. Adım: WhatsApp'taki grup veya kişi sohbetinin adına tıklayın. Açılan menüden sohbeti dışarı aktar seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Sohbetlerinizi dilerseniz fotoğraf ve videoları dahil ederek aktarabilirsiniz. Bu ekrandan medyasız ya da medyayı dahil et seçeneklerinden dilediğinizi seçin

5. Adım: Bu işlemden sonra karşınıza gelecek olan paylaş menüsünden ise Telegram uygulamasını seçin.

6. Adım: Sohbet geçmişlerinizi aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçin.

7. Adım: Açılan ekrandan İçe Aktar seçeneğini seçin.


Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra WhatsApp'taki sohbetiniz Telegram'a taşınacak. Ancak bunun için şimdilik toplu bir yol yok. Bu yüzden grup veya kişi sohbetlerinizi tek tek aktarmak zorundasınız.

Muhtemelen WhatsApp sohbetlerin başka uygulamalara aktarılmasını engellemek için toplu mesaj aktarma özelliğini hiçbir zaman kullanıma sunmayacak.
 
Üst