Neden bu kadar zor İslam için birşeyler yapmak??

Hack Forum

Administrator
Yönetici
Tepki
8
Arkadaşlar selamun Aleyküm Rahmetullahi ve berekatühü, Benim yaşım genç 22 yaşıma gireceğim kendimi övmek gibi olmasın ama çok da yakışıklı ve olgun bir insanımdır, İşim gücüm de var, Allah rızası için evlenmek istiyorum, Çarşaflı peçeli bir eşim olmasını çok istiyorum bu sebepten de benim imtihanım oluyor, O kadar istiyorum ki böyle Allah rızası için yaşayan beraber ilim öğrenip Allah yolunda kendimizi geliştireceğimiz birisi olsun, Sıcacık yuvamızı İslamiyete hizmete adayalım hem bir aile evi, eğlence ve uhuvvet meclisi hemde ilim meclisi medrese ortamı olsun ben erkeklere ders vereyim hanınım da genç kızlara talebe yetiştirelim
Hem Peygamber efendimizin en büyük sünnetini yerine getirmek hemde imanımın yarısını kurtarmak istiyorum, Namaza başlayıp Allah rızası için yaşam içerisine gireli bir kaç yıl oluyor, ondan önce çok kötü günahlarla dolu bir yaşantım vardı çok düzgün Helal haram bilen bir çevrede yetişmedim ve Allah rızası gözetmeksizin her kapıya daldım, Ama yıllardır Allah yolundayım, Helal haram biliyorum, hayatımda birisi olsun istiyorum bu sadece cinsellik beklentisi yada gençlikte Şehvet hissinin fazla olmasından kaynaklanmıyor genelde bana kardeşim Şehvet hissine hakim olamıyorsan git oruç tut falan tarzında saçma sapan şeyler söylüyorlar, Haşa oruç tutmak elbette saçmalık değil ama daha hastalığımı bilmeden neye göre ilaç öneriyorlar anlamıyorum, Ailem solcu dinsiz, çevrem hep öyle Allah rızası için samimi muhabbet ve hürmet üzerine kurulu bende muhabbetini ve arkadaşlığını esirgemeyecek çok iyi anlaşacağım birisi olsun istiyorum, Ailem başta olmak üzere bana destek olan kimse yok, Ailem, çevrem arkadaşlarım herkes aynı söylüyorlar sen evlenecek olduktan sonra maddi olarak her zaman sana destek oluruz diyorlar kendi imkanlarım da var, sorun maddi imkansızlıklar değil kendime denk kalbime mukabil birisini bulamamam kimse bana uygun aday da bakmıyor, Çevremi islama uygun çevreyle değiştirdim yıllardır hayatımda namazında niyazında insanlar var bu insanların da bana yardımcı olmamak için kendilerince sebepleri çok, Yok kardeşim daha yalın küçük, yok evin araban yok memur değilsin, Yok farklı şeyler, Camii imamı yada farklı cemaata mensup abiler de ya seni çok tanımayız, kaç yıl tanıdıklarımıza bile vebale girmemek için yardımcı olmadık yada git kendi cemaatinden birisini bul aynu cemaat de bile değiliz neden sana yardımcı olalım diyorlar, internet üzerinden tanışmak caizmiş, İnternette bir yığın çöplükten ibaret buradan da bulacağım birisi ile evlenmek ne derece sağlıklı olur ne yapsam olmuyor yıllardır, ticaretle uğraşıyorum işim gereği gördüğüm ve denk geldiğim kişilerden tanıyıp evlenmek istediklerim oldu yaşları benden çok büyük dul kişiler falan denk geldi, kendime uyan adam akıllı kimse yok, Ne yapabilirim çok çaresizim, maddi olarak bir çok şeye sahibim ama kalbime mukabil birisi yok ve çok avı çekiyorum yalnız olduğum için...

suriyeli yada afgan sığınmacı da olabilir, Yeter ki takvalı olsun çok istiyorum böyle bir eş nasıl bulabilirim?